środa, 26 listopada 2008

Ko Pha Ngan

obecnie jestesmy na Ko Pha Ngan od wczoraj rano. leje jak na Ko Tao i ewakuujemy sie dalej, juz do Kuala Lumpur, przez Hat Yai, zeby gdzies przenocowac po drodze i zjesc ostatnie tajskie zarcie.

odnosnie ostatnich ostrzezen o zamieszkach w Tajlandii - jestesmy na biezaco dzieki info od mojej mamy i bedziemy sie na razie trzymac z daleka od Bangkoku. jesli zajdzie potrzeba to przerezerwujemy bilety powrotne na inne lotnisko. nie powinno byc z tym problemu. jadac na poludnie tez bedziemy unikac wymienionych prowincji i przemkniemy do Malezji. Po Kuala Lumpur planujemy odwiedzic Melake i Singapur.

ten deszcz juz nam sie znudzil wiec potem albo jeszcze Indonezja albo juz polnoc. bedziemy dawac znac.

niestety nie udalo misie posnorkowac przez te pare dni przez bardzo zla pogode. Maciek mowi ze to szczatki jakiegos cyklonu. eechhh!!!! coz, za to dzis rano wzielam kapiel w basenie - oczywiscie w deszczu.. a na plazy ulepilam z piasku balwana (fotke wrzuce nastepnym razem). tesknie za Wami!!!!!!!

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czesc,
to dobrze, ze jest dobrze. ALE, w razie potrzeb zanotujcie sobie kontakty do ambasady Polski w Bangkoku:
100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor,
Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310, Thailand
Tel.: (+66) 2-645-0367/9
Faks: (+66) 2-645-0365
e-mail: ampolbkk@polemb.or.th; consul@polemb.or.th

A teraz cos, co wyczytałam na stronie naszej ambasady w Bangkoku w dziale aktualne wydarzenia, ale z datą Grudzien 2007r - sami to rozwazcie:Informacja dla obywateli polskich przebywających w Związku Myanmar (d.Birmie) lub planujących podróż do tego kraju

W związku z aktualną niestabilną sytuacją polityczną w Związku Myanmar (d. Birma), szczególnie w Rangunie (Yangon) oraz innych większych miastach, a także zdecydowanymi reakcjami ze strony społeczności międzynarodowej na bieżące wydarzenia w tym kraju, Ambasada RP w Bangkoku zaleca powstrzymanie się od podróży do tego kraju. Zaleca się jednocześnie przebywającym obecnie w Związku Myanmar polskim obywatelom unikanie większych zgromadzeń i demonstracji oraz zachowanie wzmożonej ostrożności, jak również - w miarę możliwości - regularne pozyskiwanie z wiarygodnych źródeł informacji nt. aktualnej sytuacji w miejscu pobytu.

Aktualne dzisiejsze (26.11.08) info z MSZ :
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że na skutek blokady międzynarodowego lotniska Suvarnabhami w Bangkoku przez protestującą partię PAD, zarząd lotniska odwołał wszystkie przyloty i odloty. W nocy z 25 na 26 listopada br. przed halą lotniska podłożono dwa ładunki wybuchowe. Ofiar śmiertelnych nie było, jedna osoba została ranna.
Na międzynarodowym lotnisku w Bangkoku znajdują się cudzoziemcy, którym nie udało się opuścić terytorium kraju. Dotychczas brak jest informacji, czy wśród cudzoziemców znajdują się obywatele polscy. Z uwagi na fakt, że nie podjęto jeszcze negocjacji z protestującymi, trudno przewidzieć jak długo potrwa blokada lotniska.
Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.
....i zalegle z 18.11 (MSZ)
Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że do Tajlandii od strony Chin zbliżają się obfite opady deszczu tropikalnego, które mogą wywołać powodzie. Zagrożenie sytuacją powodziową dotyczy prowincji Surat Thani.
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za spokojne i mile Wasze podroze
iwakoz

Bartek pisze...

No to niezłą podróż sobie zafundowaliście moi mili ;-). Jak nie rozruchy, to cyklon, powodzie. No ale do Birmy to wy lepiej nie jedźcie :-(.

Anonimowy pisze...

Czesc Podroznicy!
Dajcie dobre znaki:)na blogu...
-------
Na pocieszenie, u nas juz nie bialo, wieje jak zima, a leje jak jesienia (+4 stopnie) czyli
FU-FISZCZE.
--------
Zapiszcie sobie dane adresowe :
Ambasada RP w Kuala Lumpur, w Malezji
Telefony : +60 3 42576733
Państwo : Polonia Malezja
Kod Pocztowy : 50704
Miasto : Kuala Lumpur
Adres : No 495, 4 1/2 Jalan Ampang
68000 Ampang , Selangor
------------------
o dziwo na str MSZ dane adresowe ambasad sa tylko dla zalogowanych....
W/w dane sa ze str www.firmypolonia.com
Jest tam wyszukiwarka inszych innosci.
------------
I tak dobrze, ze nie pojechaliscie do Indii . Sa powazne rozruchy w Bombaju. Oto dzisiejsze info ze str MSZ:
26 listopada około godziny 22.30 w Mumbaju rozpoczęła sie szeroko zakrojona seria zamachów, najprawdopodobniej terrorystycznych, na wiele punktów w newralgicznych rejonach miasta. Dotychczas potwierdzono co najmniej siedem równoczesnych ataków.Informacje napływające z Mumbaju mowią o 25 zabitych, ale liczba ta może się zwiększyć.
Reasumujac sie powtorze,
Dajcie dobre znaki!
do milego:)
iwakoz

Anonimowy pisze...

To jeszcze raz ja,
mam cos o Birmie z ONETu (obok innych info z 26.11, ale bez daty), co takze przemawia za omijaniem tego rejonu:
RAPORT
Śmiertelny cyklon spustoszył Birmę
Tropikalny cyklon Nargis pochłonął dziesiątki tysięcy ofiar, a setki tysięcy potrzebują pomocy humanitarnej. Po dwóch tygodniach od przejścia cyklonu wojskowa junta zgodziła się przyją=ć wszelką pomoc międzynarodową.
No to piszcie i trzymajcie sie
iwakoz