czwartek, 6 listopada 2008

aktualności + wizy

obecnie załatwiamy wizy. mamy już śliczną vlepkę tajską w paszportach, teraz czekamy na przyzwolenie Wietnamczyków. w następnej kolejności czeka ambasada kambodżańska i laotańska.

praktyczne informacje wizowe:
  • na wizę tajską czeka się 1 dzień. potrzebne 1 zdjęcie. każdy wjazd to 100pln, maxymalnie 3 wjazdy.
  • na wizę wietnamską czeka się tydzień (można zamówić opcję express która jest droższa i trwa 1 dzień). do ambasady wietnamskiej nie ma praktycznie szans, by się dodzwonić. najlepiej przyjść tam osobiście, kolejka idzie w miarę szybko. potrzebne 1 zdjęcie. wiza kosztuje 120pln.
  • wiza laotańska na miejscu, koszt 95pln, mają fajne materiały o Laosie ale za to żadna nazwa przejścia granicznego nie zgadza się z tymi w przewodniku Lonley Planet ;)
  • wiza kambodżańska na miejscu, koszt wcale nie obiecywane 20 USD, tylko 95pln, czyli przepłaciliśmy o 1/3. nie wiem czy nie lepiej na granicy, no ale przynajmniej jest z głowy.

ustaliliśmy, że do Birmy będziemy się starać dostać po trasie Bangkok-Kambodża (Angkor)-Wietnam-Laos-północna Tajlandia. polecimy tam z Bangkoku. jak się uda, spędzimy w Birmie 2-3 tygodnie. potem druga część trasy - po mapie w dół.

tyle z aktualności. to ostatnie dni w Polsce, więc sycę się polską kuchnią i wdycham chłodne polskie powietrze. mam nadzieję, że spadnie jeszcze śnieg przed naszym wylotem ;).

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Jasne - co jeszcze! I my zostaniemy w tym śniegu w połowie listopada a Ty sobie - fruuu - do ciepłych krajów. Niedoczekanie Twoje ;) Śnieg może być w grudniu na Gwiazdkę.

W końcu nie napisałam o wymarzonej pamiątce!
Kilka lat temu koleżanka przywiozła mi z Indii szal( apaszkę?) Niebieskie to było w purpurowe pieczątki z Buddą (chyba też taki u Ciebie pamiętam tylko w innych kolorach). I kilka tygodni temu padłam ofiarą kradzieży:( Indie powiewają już na innnej szyi. Liczę więc na jakieś małe tekstylne pocieszenie.
Przeslij na priva nr konta a pzzeleję Ci co nieco tytułem tego życzenia (ile to może kosztować?)

Paulina